Happy Hours

Je můj druhý nejstarší sbor. Od roku 1991 ve švýcarském Olten.

Když jsme s Kvintem v roce 1990 (behem naší první zahraniční cesty) v Olten koncertovali, netušil jsem, že je to návštěva osudová a že v tomto švýcarském městečku strávím v budoucnosti tolik času.

Tehdy za mnou po koncertě přišel sbormistr Markus Stöcklin. Byl celý nadšený naší interpretací spirituálu. A že by pro mne rád zorganizoval víkendový spirituálový seminář... A jeho zásluhou jsem pak v lednu 1991 vystupoval v Olten poprvé jako lektor na zahraničním semináři. Z jednoho semináře pak byly další a další a z účastníku semináře se nakonec vytvořil pravidelně se scházející sbor.

Setkáváme se čtyřikrát až pětkrát ročně na zkouškový víkend. Jednou ročně pak vystoupíme se samostatným koncertem. Z původního "gospel sboru" se během deseti let vyklubal sbor docela slušné úrovně a poměrně širokým repertoárem. Spirituály zpíváme sice i nadále, ale v repertoáru je místo i pro českou hudbu (napr. Dvořák, Zdeněk Lukáš), ale i lidové písničky z celého světa a jazz.

Během čtrnáctileté existence absolvoval sbor Happy Hours i dvě zahraniční cesty: do Merana v jižních Tyrolích a do Čech v roce 2002. Tehdy jsme společně se zpěváky mých sborů Ayangena a Bohemiachor získali zlaté pásmo a zvláštní ocenení na souteži Pražské sborové dny.

Ve sboru zpívá nyní asi 35 zpěváku.Čas poslední modifikace: April 18, 2011