BOHEMIA CANTAT

Je nesoutěžní festival, který probíhá v Liberci každoročně poslední víkend v srpnu. Zúčastní se ho kolem 500 zkušených mladých zpěváků a zpěvaček.

Zpěváci se přihlašují na festival individuelně ke zpěvu v jednom z pěti ateliérů (workshops). Ateliéry se žánrově velmi odlišují (např. renesanční hudba, lidová píseň, spirituály, jazz, hudba 20. století, alikvotní zpěv ve sboru…) a vedou je zkušení sbormistři. Noty pro ateliér dostanou zpěváci předem a očekává se, že si je již před festivalem samostatně prostudují. Na závěrečném slavnostním nedělním koncertě (dopoledním) pak vystupují jednotlivé ateliery s nastudovaným repertoárem. (na přípravu tohoto vystoupení mají dohromady tři zkoušky).

Všichni účastníci festivalu si také zazpívají na společném zpívání (během víkendu celkem třikrát přibližně po hodině), kde se zpívají relativně snadné písničky z festivalového sborníku. Sborník obdrží zpěváci až v Liberci. Společné zpívání vedou z podia velkého sálu zpravidla ateliéroví sbormistři.

V sobotu je pro účastníky festivalu připraven i sborový koncert (většinou vyspělé sbory z našeho regionu), na kterém mohou s krátkým programem vystoupit i sbory hostující na festivalu. V sobotu večer pak společenské setkání (částečně s programem) a tancem.

Festival začíná čtvrteční večeří a končí v neděli po koncertě kolem 13. hodin. Pro zahraniční účastníky zajistíme ve sborových zkouškách tlumočení, naši sbormistři ale hovoří i anglicky nebo německy.

Pro účastníky festivalu je zajištěno ubytování na studentském internátě (dvou až čtyřlůžkové pokoje, se snídaní) a stravování v restauraci. Díky finanční podpoře města Liberce a i dalších sponzorů se nám zatím daří držet nízkou cenu festivalu. Pro náročnější hosty zajistíme hotel.

Liberec je krásné město na úpatí Jizerských hor s dobrým dopravním spojením do Prahy (100 km). Žije zde 100 tis. obyvatel, na místní Technické universitě studuje asi 8000 studentů.

Přihlašování se k festivalu a i veškeré informace získáte přes internetovou stránku www.bohemiacantat.cz.Čas poslední modifikace: April 18, 2011